Jak ubrać się na wesele

Wesele to czas, w którym wszyscy powinni cieszyć się szczęściem pary młodej – jednakże czasami tą ogólną radość może zakłócić mały szczegół jakim jest złe dopasowanie stroju do wydarzenia, w którym będziesz uczestniczyć. Jak zatem dobrać ubiór aby dobrze wypaść na weselu? Podpowiadamy poniżej!

Pod czarnym krawatem

Ten styl ubioru jest zazwyczaj zarezerwowany dla najbardziej formalnego wesela. Jeśli dostaniecie sygnał od pary młodej o tego typu imprezie – czyli bardzo wyrafinowanej, w dostojnym miejscu, koniecznie sprawdźcie szafy w poszukiwaniu najbardziej eleganckiej sukienki oraz gustownego garnituru. Taki ubiór z pewnością nada weselu bardzo wyrafinowanego i ekstrawaganckiego wyrazu i zostanie na długo w pamięci.

Styl elegancki

W odróżnieniu od wesela “pod czarnym krawatem” strój elegancki jest nieco mniej formalny – dopuszczane są różne kolory krawatów oraz sukienek i nie ma potrzeby zakładania sukni balowych i fraków. Formalna suknia jest jak nowoczesna, mniej tradycyjna.

Półformalnie lub koktajlowo

Jest to najbardziej powszechny obecnie styl ubioru dla gości weselnych. Oczywiście w dalszym ciągu jest to bardzo odświętne ubranie ale znajdzie się w nim więcej luzu. Idealnie nada się taki styl na wesele wesele na świeżym powietrzu, gdzie bardziej formalny styl może nie być tak wygodny dla gości. 

Casual dla gości

Więc planujesz dość luźne wesele, ale niekoniecznie chcesz, żeby goście bujali się w jeansach? Casual to świetny sposób na zachęcenie gości, by wyglądali na świetnie nie tracąc odrobiny formalnego wyglądu. Koszulki męskie w tym wypadku są dozwolone – oczywiście w stylowych wzorach i kolorach.

Jeśli jesteście parą młodą – pomóżcie gościom w wyborze stroju idealnego. Zaoszczędzicie im nerwów i zakłopotania w razie jakby nie trafili odpowiednio z doborem ubioru. Najlepiej powiedzieć im jakiego typu jest to impreza oraz przekazać im kilka wskazówek. O jakich wskazówkach mowa? Przeczytajcie poniżej.

Impreza pod czarnym krawatem: Dla pań, oficjalna suknia wieczorowa z butami na obcasie, elegancka biżuteria. Panowie powinni wybrać czarny smoking oraz muchę lub czarny krawat. 

Styl elegancki: Dla pań, sukienka formalna o średniej długości, dopuszczalne są różne kolory – ale bez krzykliwych odcieni i wzorów. Buty na obcasach i eleganckie dodatki. Dla panów: garnitur i krawat (muszka opcjonalnie) z formalnymi butami. Ciemniejsze odcienie garnituru, takie jak czerń, ciemny niebieski oraz szary, będą odpowiednie na eleganckie wesele.

Półformalne i koktajlowe wesele: Panie mogą całkowicie zrezygnować z sukni wieczorowych i zastąpić je sukniami koktajlowymi lub spódnicami. Akcesoria mogą być lekkie i nie muszą wcale być eleganckie. Dla panów proponujemy marynarkę i spodnie garniturowe. Dopuszczalne i mile widziane są jaśniejsze kolory marynarek – krawat może być założony jako dodatek.

Casual na weselu: Dla pań, letnia sukienka midi/maxi lub połączenie topu i spódnicy, z bardziej luźnym stylem butów. Dla mężczyzn, garnitur nie jest wymagany. Zapinana na guziki koszula w połączeniu z spodniami typu chinos nadaje się idealnie na swobodny ślub.