Jakość czy ilość ubrań - Co wybrać?

Każdy człowiek chce się ubierać modnie i wyglądać stylowo w każdej sytuacji. Czy da się to osiągnąć nie tracąc przy tym majątku? Oczywiście! Sprawdź nasz artykuł połączony z poradnikiem aby dowiedzieć się więcej!

Wysoka jakość ponad wszystko

Sugerujemy kupowanie ubrań sprawdzonych marek, które znane są z wysokiej jakości odzieży. Jeśli masz wybór między koszulką za 10 złotych, która prawdopodobnie rozpadnie się po kilku praniach, a koszulką za 100 złotych, która po ponad pięćdziesięciu praniach będzie nadal dobrze wyglądać, to decyzja wydaje się oczywista.

Jak rozpoznać dobrej jakości ubranie?

Po pierwsze, spójrz na szwy. Szwy dobrze zrobionego ubrania w porównaniu z tanimi mówią same za siebie – szwy są o wiele mocniejsze, co oznacza, że będą trzymać o wiele dłużej. Dodatkowo zwróć uwagę czy nie ma odstających pojedynczych szurkow, które później mogą sprawić, że cała koszulka się pruje. Szwy na dobrej jakości ubraniach są zazwyczaj idealnie proste, bez dziwnych zakończeń czy niedoróbek w postaci kilku warstw szwów w jednym miejscu.

Odpowiednio dbaj o odzież

Jeśli masz już wysokiej jakości ubranie – koniecznie musisz o nie dbać! Nie pierz różnych kolorów ze sobą – staraj się dobierać rzeczy do prania kolorystycznie. Zwłaszcza należy uważać na białą odzież, która może zmienić kolor pod wpływem przykładowo czerwonej koszulki. Postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie, a jeśli nie ma wskazówek, dowiedz się, jak prać tego typu ubrania w internecie lub od producenta. Pamiętaj aby nie przesadzać ze środkami piorącymi – w końcu są to twoje codzienne rzeczy i z pewnością, aż tak mocno się nie zabrudziły.

Kiedy kupować?

Kupuj ubrania w przeciwnych sezonach lub po sezonie – co to oznacza? Tyle, że powinnaś skupić się na kupowaniu ubrań letnich, jesienią. Albo zimowych, latem. Powód jest dość oczywisty. Wczesną jesienią sprzedawcy pozbywają się swoich letnich rzeczy i często obniżają ceny na wysokiej jakości ubrania. 

Ile ubrań potrzebujesz?

Jednym ze sposobów na utrzymanie wydatków na ubrania w ryzach jest ograniczenie rozmiaru szafy. Zachowaj tylko określoną ilość rzeczy w każdej kategorii odzieży. Dokupuj jedynie rzeczy kiedy się zauważysz, że któreś z nich się zniszczyło. 

Należy dodać, że nie warto ulegać pokusie kupowania ubrań “na zaś”. Czyli na przykład kupując o dwa rozmiary mniejsze spodnie – bo zaczynasz ćwiczyć i napewno się w nie zmieścisz. A jeśli będziesz musiała przerwać trening lub w ogóle ich nie zaczniesz? Będą leżały tylko odłogiem w szafie. Pieniądze poświęcone na tego typu zakup możesz przeznaczyć na coś innego.

Jak widzisz dzięki paru prostym trikom możesz znacząco ograniczyć swoje wydatki na odzież. Wystarczy, trzymać się opisanym powyżej regułą – a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na wymarzone wakacje lub inny cel.