Jak nosić jeansowe kurtki?

Dżinsowa kurtka jest niezawodnym męskim i damskim strojem, którą może połączyć z innymi ubraniami na naprawdę wiele sposobów. Chcesz wiedzieć jak się do tego zabrać? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Połączenie z klasycznymi Chinosami

Pamiętaj, że noszenie jednocześnie spodni jeansowych i kurtki z tego samego materiału to niebezpieczne terytorium. Dlatego lepiej jest wybrać inny materiał. Mogą być to spodnie z lekkiej tkaniny, z eleganckimi cechami, takimi jak fałdy, zagniecenia i kanty, ale mogą być też być swobodne. Ich militarna historia doskonale nadaje się na sprzymierzeńca dżinsowego. Dodaj do całego zestawienia białą koszulkę, aby dopełnić look.

Koszulka do kurtki jeansowej

Jak wspomnieliśmy wyżej, biała koszulka będzie najlepsza – nie może ona być jednak za workowata oraz wykonana z lichego materiału – takiego, który prześwituje. Wybierz grubą koszulę wykonaną z bawełny i okrągłym kołnierzykiem. 

Kurtka jeansowa z koszulą i krawatem

Jest to dość nieoczywiste połączenie – ale uwierz nam wygląda fantastyczne. Wystarczy dobrać do takiego zestawienia materiałowy krawat (musisz uważać, aby nie był za szeroki) oraz koszulę (najlepiej białą) I możesz ruszać na mniej formalne spotkania biznesowe.

Zmiana wyglądu – wystarczy drobna korekta

Drobne zmiany w wyglądzie założonych rzeczy pomagają zminimalizować pozorny brak dopasowania przykładowo pomiędzy kurtką a eleganckimi spodniami. Możesz spróbować podwinięcia rękawów, włożenia częściowo koszuli do spodni czy też niezapinanie wszystkich guzików w koszuli. Takie działanie sprawi, że połączenie formalnego looku z luzem będzie naprawdę dobrze wyglądać – a osiągniesz to bez większego wysiłku.

Kurtki jeansowe – na jaką okazję

Takie kurtki są na tyle uniwersalne, że możesz je nosić właściwie na każdą okazję. Tylko od Ciebie będzie zależało czy chcesz bardziej wyglądać elegancko, czy też na luzie. W obu przypadkach możesz podkreślić wybrany przez Ciebie styl poprzez dodatki w postaci zegarków, butów, czy też bransoletek oraz okularów przeciwsłonecznych.

Jak widzisz, nie musisz bać się jeansowych kurtek w swoich stylizacjach. Moda na tego typu odzież wierzchnią powraca wielkimi krokami – dlatego też warto już zawczasu mieć choć jedną kurtkę jeansową w swojej garderobie. Z pewnością przyjdzie moment, w którym wszyscy będą chcieli połączyć jeans z innymi stylami – Wy będziecie już na to gotowi, i jako jedni z pierwszych, ruszycie na miasto dumni ze swojej stylizacji. Ostatnia rada? Nie zapominajcie o okularach przeciwsłonecznych, ten dodatek sprawia, że jeans wygląda szałowo!