Jak znaleźć swój styl?

Znalezienie (i dopracowanie) osobistego stylu może być nie lada wyzwaniem. Pewnie nie raz doświadczyłaś wpatrywania się w szafę pełną ubrań kiedy potrzebujesz rzeczy do pracy zawodowej lub na inną okazję. Często okazuje się, że twój dotychczasowy styl nie pasuje do nadchodzących okoliczności. Ważne jest, aby umieć się dostosować, zachowując przy tym styl, który kochasz.

Dlaczego to jest takie ważne? Wpływ osobistego stylu wykracza daleko poza zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, świetny styl to również podejście do każdego dnia z pewnością siebie i zdolność do poczucia się piękną w tym, co mamy na sobie. Wierzcie lub nie, właściwa garderoba może coś zmienić wszystko! Dlatego też chcemy, abyś wiedziała, co lubisz, rozumiała co dobrze na Tobie wygląda i jak robić zakupy. 

Poszukaj inspiracji

Zanotuj nazwy swoich ulubionych ikon stylu i sprawdź ich ubiór na Google lub Instagram, aby zainspirować się ich wyglądem. Być może pójdziesz w stronę wyglądu minimalistycznego, bardzo kobiecego lub nieco hipsterskiego. Wyciągnięcie różnych rodzajów inspiracji z kilku źródeł to świetny sposób, aby dowiedzieć się, co lubisz, a czego nie.

Porządki w garderobie

Przyjrzyj się dobrze swojej szafie i ubranią, które już posiadasz. Wyrzuć to, czego nie nosiłaś przez ostatni rok. Następnie możesz zacząć odbudowywać i udoskonalać swoją szafę w stylu, który naprawdę odzwierciedla to, gdzie jesteś w swoim życiu i karierze. A jeśli będziesz się wahać pomiędzy kupką do wyrzucenia i oddania? Pamiętaj, że im bardziej zaufasz swojemu wnętrzu, tym szybciej proces będzie przebiegał.

Kupuj mądrze

Poluj na modne ubrania w sklepach z przecenami. Być może będziesz potrzebować skórzanych butów, świetnej torebki, ładnego płaszcza. Przy ich wyborze zwróć uwagę na jakość, która powinna być na wysokim poziomie. Co prawda takie ubrania mogą być nieco droższe, ale będziesz miała pewność, że będą służyć Ci przez naprawdę długi czas.

Styl życia a moda

Idealna szafa powinna nie tylko reprezentować Twoją wizję i kreatywność, ale także być dopasowana do Twojego stylu życia. Weź pod uwagę jak chcesz zaprezentować się światu. Chcesz, aby Twój styl odzwierciedlał Twoją osobowość, ale musi też sprawdzić się w Twojej pracy, w mieście, w którym mieszkasz i być dostosowany do Twoich długoterminowych celów. Czy chcesz mieć lepszą pracę? Czy starasz się osiągnąć sukces konkretnej branży? Koniecznie dopasuj swój styl ubioru do powyższych rzeczy aby być pewną siebie kobietą.

Dopasuj rozmiar

Wyjdź z tego ściskania się do najmniejszego rozmiaru, bo to nie daje ci pewności siebie. Nikt nie widzi znajdującej się metki z rozmiarem twojej sukienki (i prawdę mówiąc, nikogo to nie obchodzi!). Nie należy skupiać się na dopasowaniu do najmniejszego możliwego rozmiaru. Kto nie wziął dwóch różnych rozmiarów do garderoby, modląc się potajemnie, żeby to był najmniejszy z nich, który pasuje? To się zdarza najlepszym z nas. Nie wybieraj ciasnego rozmiaru! Pozbawisz się w ten sposób naturalnej pewności siebie!

Poproś o pomoc

Kiedy masz problemy skórne, spotykasz się z dermatologiem. Jeśli chcesz mieć idealne zdjęcia w dniu ślubu, korzystasz z pomocy profesjonalnego fotografa. To samo tyczy się stylu! Nie bój się skorzystać z pomocy profesjonalisty. Pamiętaj, że nie musisz płacić za osobistego stylistę – odwiedź galerię handlową lub swój ulubiony butik i poproś o radę i opinie od pracowników handlowych i stylistów. Oni wiedzą, co robią!