Sportowe elementy w stylizacjach do biura – zobacz, jak je przemycić

Skarpetki damskie nigdy jeszcze nie stanowiły tak dużej wagi, jak teraz. Wśród półek sklepowych prawie każdej sieciówki znaleźć możemy dział z kolorowymi skarpetkami, co świadczy o ich popularności. Czas więc przyjrzeć się elementowi garderoby, jaki stanowią skarpetki damskie, w kontekście stylizacji biurowych.

Rodzaje dresscode biurowych

Biurowy dresscode to coś, czemu zdecydowanie powinno się poświęcić uwagę przed pierwszym dniem pracy. Pozwoli to na uniknięcie wpadki na samym początku nowej drogi, kiedy niesamowicie ważne jest wypadnięcie korzystnie. Nie wszędzie można swobodnie wybierać sobie, jakie sweterki, skarpetki damskie, czy koszulki założymy. Jakie więc wymieniamy rodzaje dresscode’ów?

Pracodawcy do wyboru mają smart casual, casual, casual biznesowy oraz styl biznesowy. Od charakteru organizacji zależy to, na jaki padnie wybór. Należy pamiętać, że to nie tylko od preferencji zarządu zależy to, jak będzie wyglądał dresscode – wpływają na niego także m.in.: branża, model biznesowy, klienci docelowi.

Skarpetki damskie a dresscode 

W przypadku, kiedy w naszej organizacji panuje dresscode smart casual lub nie ma narzuconego konkretnego stylu ubierania, mamy więcej przestrzeni dla kreatywności w ubiorze. Nudne stylizacje codzienne przełamać możemy ciekawymi strukturami, printami, a także wybierając interesujące dodatki. 

W tej dziedzinie mamy naprawdę duże pole do popisu: modne ostatnio buty sportowe typu dad shoes, joggersy, które stają się coraz częściej elementami outfitów poza domem, czy też skarpetki damskie we wzory. Te ostatnie, zdobywszy w ostatnich latach znaczną popularność, zaczęły być postrzegane jako integralny element stylizacji, tak samo istotny jak koszulka czy spodnie. Czy takie urozmaicenie jest jednak dobrze widziane w pracy? Zdecydowanie trzeba spojrzeć na to z perspektywy indywidualnej organizacji. W niektórych firmach założenie takich skarpet będzie wiązało się z nieprzychylnymi spojrzeniami współpracowników, w innych dostaniemy wiele pytań o nie i pochwał. 

Kolorowe skarpetki damskie – do czego będą pasowały najlepiej?

Dobrze dobrany strój to połowa sukcesu, kiedy musimy zrobić na kimś wrażenie, bowiem to wygląd jest pierwszym aspektem, jaki oceniają w nas inni. Warto więc zadbać o to, aby jego elementy były pasujące, a całość schludna. Do czego więc ubrać kolorowe skarpetki damskie, aby dobrze się prezentować?

Spodnie typu chino są zdecydowanie modelem, do którego rozważyć możemy założenie takich skarpet. Ich luźny krój i długość ⅞ pozwalają na odpowiednie wyeksponowanie wzoru skarpetek. Są one także modelem na pograniczu stylów casual i business, łącząc cechy obu z nich, stanowią więc świetne przełamanie stylizacji, niezależnie od tego, w którym dresscodzie się obracamy. 

Ubierając się, pamiętaj o wyborze obuwia w stonowanych kolorach. Przesada nie jest pożądana! Dobierając do kolorowych skarpet równie kolorowe buty, narażamy się na to, że będziemy wyglądać jak klaun. 

Dobrym pomysłem jest założenie wyrazistych skarpet do monochromatycznej stylizacji. Ubierając się od stóp do głów w jednym kolorze, na przykład czarnym, damy skarpetkom przestrzeń, aby zostały zauważone. 

Skarpetki damskie stały się w ostatnich latach medium do manifestowania swoich poglądów, upodobań i pasji. Warto wykorzystać je także w stylizacjach biurowych, gdzie akcenty sportowe, jeśli umiejętnie dobrane, są coraz milej widziane.