Nawet jeśli nie znasz się dobrze na olejach naturalnych to powinnaś wiedzieć, że jest całe mnóstwo zastosowań olejku z drzewa herbacianego niż tylko do pielęgnacji skóry. Według internetu może on być również stosowany jako środek czyszczący, płukanka, środek odstraszający owady… lista jest długa! Czytaj dalej aby dowiedzieć się więcej.

Leczenie ran

Olejek z drzewa herbacianego jest super środkiem do leczenia otwartych ran, ponieważ ma działanie antybakteryjne – zabija (lub przynajmniej powstrzymuje wzrost) bakterii i innych potencjalnie szkodliwych mikroorganizmów. Jest również środkiem przeciwzapalnym, dzięki czemu może łagodzić zaczerwienienia, obrzęki i ból. Należy przeczytać informację na opakowaniu czy Twój olejek nadaje się do tego, zanim nałożysz go na otwartą ranę.

Do zwalczania grzybów

Wiemy, że olejek z drzewa herbacianego jest często chwalony jako wysoce skuteczna kuracja miejscowa na trądzik. Można go jednak stosować również jako środek miejscowy na paznokcie u stóp w celu zwalczania przykładowo grzybicy stóp. Olejek z drzewa herbacianego jest znany z zabijania wszelkiego rodzaju drożdży i grzybów, dlatego można go używać do zapobiegania powstawaniu różnych chorób skórnych.

Na oparzenia słoneczne

Jeśli latem tego roku wybierasz się na plażę, to w twoim interesie jest, abyś zabrała porządny krem z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli mimo smarowania się spiekłaś skórę – możesz skorzystać z olejku z drzewa herbacianego, aby złagodzić oparzenia słoneczne. Jego właściwości przeciwzapalne pomagają zredukować zaczerwienienia, swędzenie i pieczenie. Z tego powodu można go znaleźć w różnych balsamach łagodzących oparzenia słoneczne.

Środek czystości? czemu nie!

Jeśli Twój dom jest w opłakanym stanie ale masz dość używania ostrych środków chemicznych w domu, olej z drzewa herbacianego może być Twoim idealnym rozwiązaniem. Połącz olejek z drzewa herbacianego z gorącą wodą oraz octem aby uzyskać doskonały, naturalny, uniwersalny środek czyszczący. Zanim zaczniesz czyścić – sprawdź czy czasem nie środek nie pozostawia po sobie śladów lub nie niszczy czyszczonych powierzchni.

Do leczenia nieświeżego oddechu

Niektórzy mówią, że olejek z drzewa herbacianego zabija kolonie bakterii, które powodują nieświeży oddech. Oczywiście należy wcześniej skonsultować się ze swoim dentystą lub lekarzem, aby potwierdził czy możesz stosować tego typu preparat.