Mini przewodnik po ubraniach biznesowych dla kobiet

Ubiór biznesowy dla kobiety może się różnić między sobą w zależności od firmy, dla której pracujesz a nawet miasta, w którym mieszkasz. Odpowiednie ubieranie biznesowe może doprowadzić do awansu lub przerwać karierę, dlatego też mądrze jest przestrzegać kilku prostych zasad dobierając tego typu ubranie

Czym jest ten styl?

Najprostszym sposobem na zrozumienie tego stylu jest myślenie o ubraniach biznesowych dla kobiet, jako połączenie biznesowej odzieży i casualowej. Chodzi w nim o mieszanie elementów bardziej formalnego stroju biznesowego, jak marynarka, spódnica czy spodnie w neutralnych kolorach z bardziej swobodnymi elementami stroju jak wzorzyste topy lub mocno zaakcentowane spódnice. W wielu firmach, taki styl jest bardzo mile postrzegany – a nawet czasem wymagany.

Dobrym pomysłem jest mieć główne elementy ubrania biznesowego w neutralnych kolorach: czarnym, szarym, granatowym, brązowym, beżowym i białym. Zaczynając od podstawowych elementów w neutralnych kolorach, możesz dobrać do nich stylowe i casualowe dodatki. Pamiętaj, że możesz nosić parę czarnych spodni kilka razy w tym samym tygodniu i tylko zmieniać topy i dodatki, zyskując tym samym nowy look.  

Czego szukać na zakupach?

Jednym z najtrudniejszych aspektów ubierania się do pracy w tym stylu jest znalezienie poszczególnych elementów ubioru. Zakupy i szukanie w sklepach takiej odzieży to nie lada wyzwanie. Dlatego wcześniej dokładnie zaplanuj sobie czego będziesz potrzebowała i nie rozglądaj się za inną odzieżą w tym czasie – będziesz tylko niepotrzebnie traciła energię i czas.

Czego zatem szukać w sklepie?

Spodnie damskie

Spodnie są oczywistym wyborem i pierwszą opcją dla większości kobiet w miejscu pracy. Najlepsze materiały na spodnie to bawełn i len. Możesz pomyśleć również o jeansach, upewnij się, że kolor jest jednolity i nie blaknie. Dobrze aby były lekko rozciągliwe.

Podstawowe kolory takich spodni będą najlepsze, ponieważ można je łączyć  z wieloma kolorowymi topami. 

W sezonie możesz również zmienić styl swoich biznesowych spodni. Jesienią i zimą szukaj grubszych tkanin w ciemnych kolorach i wzorach bardziej pasujących do panującej pory roku. Natomiast wiosną i latem szukaj jaśniejszych spodni. O tej porze roku masz też dużo więcej możliwości wyboru.

Topy i bluzki

Aby dodać casualowego looku do stroju, pomyśl o bluzkach i topach. Istnieje wiele możliwości wyboru – może je dopasować do kolorytu skóry, oczu i włosów. Pamiętaj jedynie aby były to jednolite kolory. Będzie łatwiej je dopasować do pozostałych elementów garderoby. Wzory geometryczne oraz lekkie elementy dekoracyjne – np. Kwiatowe, są dopuszczalne.

Jak widzisz osiągnięcie takiego stylu do pracy nie jest dużym wyzwaniem, wystarczy odpowiednio dobrać poszczególne elementy garderoby – znając już zasady doboru tych rzeczy, z pewnością nie zajmie Ci to dużo czasu.