drzwi

Własne mieszkanie to zdecydowanie powód do zadowolenia. Już nawet tak nie bolą wydatki związanego z jego wykańczaniem czy remontem, jeśli wiemy, że robimy to tylko dla siebie i najbliższych. Aby jednak było ono wygodne i zarazem funkcjonalne, to warto również w nie zainwestować, a już na pewno nie warto oszczędzać na określonych materiałach. 

Instalacje elektryczne, gazowe i wodno-kanalizacyjne 

Wprowadzając się do mieszkania nigdy nie wiemy, w jakim stanie są znajdujące się w nim instalacje. Decydując się na odnawianie ścian, podłóg i nowe meble zapominamy, iż może się zdarzyć, że trzeba będzie je zniszczyć, a wszystkiemu będzie winna tylko i wyłącznie nasza instalacja elektryczna lub wodna. Można sobie tylko wyobrazić, co stanie się z nowymi tynkami, podłogami czy glazurą. Zanim więc wprowadzimy się do swojego mieszkania, nie oszczędzajmy na fachowcach od instalacji, a tym bardziej materiałach. Pomyślmy, czy być może nie lepiej będzie zdecydować się na pożyczki osobiste i wszystko zrobić profesjonalnie, niż później wykonywać niezaplanowane i bolesne remonty. 

Ściany i podłogi 

Nowy tynk lub farba to odświeżone i czyste mieszkanie. W marketach budowlanych bardzo często można natknąć się na farby w atrakcyjnych, promocyjnych cenach. Zanim jednak się na nie zdecydujemy, warto zastanowić się nad ich jakością, no chyba że planujemy kolejne malowanie za rok czy dwa. Najtańsze materiały budowlane na ściany i sufity mogą w niedługim czasie zacząć się kruszyć, łuszczyć, a także nie usuniemy z nich ewentualnych zabrudzeń, które mogą się w każdej chwili zdarzyć. Dobrej jakości farba czy tynk wystarczy na ładnych parę lat. 

Nie inaczej przedstawia się sprawa z podłogą, która ma niebagatelne znaczenie na całokształt naszego mieszkania. Pożyczki osobiste pozwolą na zakup dokładnie takiej podłogi, jaką sobie wymarzyliśmy. Droższe drewno lub parkiet to gwarancja, że będzie ona ozdobą domu przez długie lata, a ewentualne uszkodzenia usuniemy przy pomocy cyklinowania. Decydując się jednak na tańsze panele, wybierzmy takie, których nie trzeba będzie pod dwóch latach wymieniać na nowe o tym poinformuje nas klasa ścieralności. 

Drzwi i parapety 

Te dwa elementy zazwyczaj dopasowuje się do założonych podłóg, choć nie jest to regułą. Pamiętajmy, że drzwi najczęściej wstawia się wraz z ościeżnicami, dzięki czemu zachowuje się jednolitą kolorystycznie całość. Kiepski materiał, z którego wykonane są drzwi, może wytrzeć się w miejscach najbardziej narażonych na eksploatację, a my możemy męczyć się z wadliwą klamką lub zacinającym się zamkiem. Jeśli zdecydujemy się na zakup nowych, to po kilku latach może być trudno dopasować je kolorystycznie do futryn, a to nie wygląda dobrze. Porządne drzwi to gwarancja, że będą nam służyć latami. Możesz je nabyć decydując się na pożyczki osobiste. 

Parapety to miejsca, gdzie łatwo o uszkodzenia i zabrudzenia. Stawia się tam rośliny, kubki z kawą, a nierzadko również na nich pracuje. Taki parapet warto wykonać z solidnych i wytrzymałych materiałów, który nawet po latach, podobnie jak podłogę, będzie można tanio odnowić.