Wady i zalety odkurzacza bezprzewodowego

Odkurzanie to czynność, którą wielu z nas wykonuje bez żadnych oporów, ale są też i tacy, którzy szczególnie nie lubią tego obowiązku i niechętnie sięgają po odkurzacz. Samo odkurzanie może nie należy do najprzyjemniejszych, ale na szczęście producenci sprzętu do sprzątania wyszli naprzeciw potrzebom klientów i obecnie w ich ofercie można znaleźć odkurzacze, które sprawiają, że sprzątanie staje się szybsze i wygodniejsze. Dziś przyjrzymy się odkurzaczowi bezprzewodowemu.

Czym jest odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacz bezprzewodowy to nic innego jak urządzenie z funkcją odkurzania, które zasilanie jest poprzez wbudowany akumulator. Oznacza to, że nie posiada on kabla łączącego go z gniazdem zasilania, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Akumulator jest natomiast ładowany po zużyciu w nim całej energii. Odkurzacze bezprzewodowe dostępne są w wersji małego urządzenia ręcznego, umożliwiającego sprzątanie tapicerki czy innych miejsc, które są trudno dostępne w naszym domu, a także odkurzaczy pionowych, które umożliwiają odkurzanie dużych powierzchni tak, jak za pomocą klasycznego urządzenia. 

Zalety odkurzacza bezprzewodowego 

Niewątpliwą zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest ich… bezprzewodowość. Dzięki temu, że nie ogranicza nas kabel, możemy swobodnie przemieszczać się pomiędzy pokojami bez konieczności przepinania odkurzacza do kolejnych gniazdek. Taka swoboda zdecydowanie wpływa na komfort sprzątania i skraca jego czas. 

Kolejną zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest fakt, iż posiadają one pojemnik na śmieci bez konieczności zakładania worka, który należy następnie co jakiś czas wymieniać. W przypadku modelu bezprzewodowego wystarczy opróżnić zbiornik ze śmieci po kilku cyklach sprzątania. 

Warto również podkreślić, że odkurzacze bez przewodowe są zwykle dużo lżejsze niż ich tradycyjne odpowiedniki na kablu. Jest to więc duże ułatwienie podczas sprzątania.

Wady odkurzacza bezprzewodowego

Jeśli chodzi o wady tego rodzaju urządzeń, to należy tu wymienić ograniczony czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora. Zwykle czas ten wynosi ok. 60 minut. O jego upływie odkurzacz należy odłączyć do ładowania, co może być uciążliwe w przypadku, gdy musimy posprzątać duże powierzchnie, co zwykle zajmuje nam więcej niż godzinę. Tym, co można uznać za wadę odkurzacza bezprzewodowego, jest pojemność pojemnika na śmieci. Choć jest on praktycznym rozwiązaniem, to jednak musimy liczyć się z koniecznością częstego opróżniania komory, czasami nawet po każdym cyklu odkurzania. 

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz bezprzewodowy

Zanim kupimy odkurzacz bezprzewodowy, warto dokładnie przeanalizować dostępne na rynku modele. Zwróćmy uwagę na pojemność akumulatora, która będzie determinowała długość pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Istotnym elementem podczas porównania modeli odkurzaczy bezprzewodowych jest ich waga oraz wielkość zbiornika na śmieci. Przykładowo, polecanym modelem jest odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi o wadze 3,5 kg i mocy ssania 120AW, który posiada 3 funkcje sprzątania: standard, eko oraz turbo. Warto porównać między sobą kilka modeli, zestawiając ze sobą kilka ich cech, a także poszukać opinii o konkretnych urządzeniach w Internecie. 

Odkurzacz bezprzewodowy może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę podczas sprzątania.

https://allegro.pl/artykul/odkurzacze-bezprzewodowe-wady-i-zalety-4Gq7ldAzaUZ