Dlaczego masz suchą skórę? Sprawdź!

To normalne. Cała masa wewnętrznych i zewnętrznych czynników ma wpływ na to – stres, upał, kosmetyki oraz inne rzeczy mogą spowodować, że skóra wyschnie jak piasek na pustyni. Aby dowiedzieć się więcej – czytaj dalej.

Oto pięć najczęstszych powodów, dla których Twoja skóra może być sucha i szorstka oraz jak przywrócić jej barierę ochronną.

Zimna i sucha pogoda wysusza skórę.

Mroźna pogoda zazwyczaj idzie w parze z suchą skórą, jest to naturalne. Zimne powietrze nie jest w stanie utrzymać takiej ilości wilgoci w powietrzu jak ciepłe podmuchy wiatru.

Pomyśl o swojej skórze jak domu z cegły – Twoje komórki skóry są cegłami, a łączy je zaprawa. Zaprawa to naturalne substancje, które wytwarza twoja skóra. Jeżeli ich zabraknie to pęka bariera ochronna na skórze, ucieka woda, a Twoje ręce pozostaną suche.

Stres i brak snu

Przegapiłaś bardzo ważne spotkanie, spóźniłaś się na randkę czy też właśnie coś wylałaś. Cały ten chaos doprowadza do zaburzenia wytwarzania substancji odżywczych w ciele. Kiedy jesteś zestresowana, twój organizm produkuje nadmiar kortyzolu czyli hormonu stresu. Kortyzol zmienia twój system odpornościowy, a ten ma ogromny wpływ na skórę.

W rzeczywistości wykazano, że stres odgrywa również ogromną rolę przy stanach zapalnych skóry, takich jak łuszczyca, egzema, trądzik i trądzik różowaty – stres może również wpływać na to, jak dobrze funkcjonuje bariera ochronna skóry.

Letnie lub gorące powietrze

Nie tylko zimne powietrze jest suche, ale również te gorące może być suche. W domu możesz wykorzystać z powodzeniem urządzenie do nawilżania powietrza – z pewnością z korzyścią dla twojej skóry.

Peeling

Martwe komórki skóry gromadzą się na twojej skórze i jak liście, które zatykają odpływy podczas jesieni, zapobiegają temu, by kremy i inne odżywiające substancje przeniknęły do twojej skóry. Dlatego tak ważne jest regularnie stosowanie peelingu a następnie nakładanie balsamu może pomóc skórze wchłonąć produkt, pozostawiając je w doskonałym nawilżeniu.